Wartościowe YouTube’y



Najwyżej ocenione wystąpienie na XTB Masterclass 2020! Świat się zmienia! Od czasów Nixona (który zniósł od standardu złota, zmieniając pieniądz – w dług) znaczenie ekonomiczne i polityczne tego długu – tylko rośnie…



Dwa świetne wywiady Grześka Kusza z Kasią Szewczyk, w których Kasia wyjaśnia – czym jest pieniądz fizyczny i fiducjarny, opowiada o naturze ekonomicznej kruszców i „łopatologicznie” tłumaczy – gdzie i jak je kupować i przechowywać. Kasia zawodowo zajmuje się obrotem kruszcami jako IDF Metale w Katowicach, przy ul. Jagiellońskiej 5 – który to kantor, sam systematycznie odwiedzam.



Niesamowity film Phila Koniecznego o historii, teraźniejszości i przyszłości pieniądza. Kompleksowa wiedza nad jego istotą, regułami które nim rządzą lub będą rządzić, a to tylko wstępem – do studiów nad kontrolą jego emisji. Wiesz jak zmieni się świat, gdy CBDC zastąpią gotówkę ? No, właśnie. To co mnie urzekło – to pedagogiczne zacięcie, z jakim Phil snuje swoją opowieść. Postuluję! aby ten film włączyć do kanonu lektur obowiązkowych, dla młodzieży szkolnej.



Trzy wybrane przeze mnie wykłady Maćka Wieczorka, które w swoim czasie zmieniły moje nastawienie do promowania zarządzania swoją małą firmą. Polecam też sam kanał: Ekspert w Bentleyu.



Dwa kolejne wywiady, tym razem z Romanem Kluską, założycielem i byłym właścicielem Optimusa (obecnie CD project), a dziś hodowcą owiec i producentem serów. Głośną niegdyś sprawą było aresztowanie p. Romana w celu wymuszenia 8 mln ówczesnych złotych łapówki przez zorganizowaną grupę przestępczą administracji rządowej. Pan Roman opowiada jak prowadziło się działalność gospodarczą pod panowaniem Ustawy Wilczka i jak zmieniły się te reguły w obecnym socjaliźmie korporacyjnym.



Dwie konferencje Sławka Mentzena, doradcy podatkowego (Kancelaria Mentzen) i polityka Konfederacji. Pierwsza z nich – to obszerny wykład na temat długu publicznegi; druga – traktuje o absurdach przeregulowanego, polskiego prawa.



Dwa (chyba) najlepsze wywiady Maćka Wieczorka z dwoma znanymi sportowcami: Hołkiem – którego pasją są sporty motorowe i w tym realizuje się zawodowo i Pudzianem, którego większość Polaków kojarzy brutalną siłą, nie wiedząc o jego biznesowej twarzy w świecie transportu drogowego. Obaj opowiadają, jak specyfika rywalizacji sportowej ukształtowała ich, jako – przedsiębiorców.